Stavba sousedství v El Salvadoru

S počtem obyvatel 6,1 milionu, El Salvador je zároveň nejmenší a nejhustěji obydlená země ve střední Americe. Odhaduje se, že deficit bydlení převyšuje 944,000 jednotek a stále roste se zvyšující se populace, což znamená, že šest z 10 rodin žije v nevyhovujícím bydlení. S přibližně 36,5% obyvatelstva žijícího v relativním či extrémní chudobě, mnoho rodin nemají přístup k financování pro lepší bydlení. Salvadorští rodiny a jejich domovy jsou také náchylné k zemětřesení, sopečné výbuchy a záplavy. Kromě toho je 12 roků občanská válka, která skončila v roce 1992 zabito zhruba 75.000 lidí a vysídlených mnoho rodin. O několik desetiletí později, komplikace s limitní půda legalizace přístupu k přiměřenému bydlení a sociálního násilí i nadále řídit mnoho rodin z jejich domovů. Domov Fauny je více než psí útulek. Naleznete zde i koně, kozy, prasata a ovce. Zjistěte více na www.domovfauny.cz.

Habitat for Humanity Salvador zasazuje za přiměřené bydlení a pohony transformující a udržitelný rozvoj komunit. Prostřednictvím dostupných úvěrů, můžeme použít pouzdro jako prostředek k pomoci rodinám překonat chudobu. Když rodiny s nízkými příjmy mají k dispozici odpovídající doma přes domácí výstavby nebo zlepšení, může to být katalyzátorem, který přispívá k celkovému rozvoji rodiny, která využívá jejich blahobyt a vzdělání a zdraví.

El Salvador se nadále potýká s vysokou mírou chudoby, nerovnosti a trestnou činností zejména vysokou mírou gangrelated trestné činnosti a trestné činnosti mladistvých. V posledních pěti letech, Habitat for Humanity Salvador hostil více než 3350 dobrovolníků za rok (1125 mezinárodní a národní 2,225). Národní dobrovolníci, nicméně, mají tendenci pocházejí z organizací, které si mohou dovolit jejich účast. Místní komunitních skupin v oblastech, kde Habitat El Salvador staví si natáhl se snaží zapojit své lokální mládí v produktivní a pozitivní aktivity s Habitat ale tyto mladíky a jejich organizace nejsou schopni dovolit nebo fundraise svých dobrovolníka výdaje.

V budově Mladí sousedé pro projekt mír sdružuje mladé lidi ve třech místních komunit do San Vicente, San Salvador a La Libertad, aby se jako dobrovolníci na šest různých domů staví. Účelem tohoto projektu je posílit vztahy mezi regionálními blízkých kancelářemi a komunitních skupin, posílení národního dobrovolnictví a zapojit zranitelných skupin mladých lidí v produktivní činnosti, které jim držet daleko od možných rizik ve svých komunitách. Kromě toho mají prospěch šest rodin s novými, bezpečných a přiměřených domech, tento projekt je model, který ostatní země v regionu mohly použít k posílení jejich úsilí dobrovolnictví.

V procesu transformace životy šesti rodin prostřednictvím zlepšeného, ​​bezpečného a přiměřeného bydlení, Habitat for Humanity také dává 600 zranitelná místních mládežnických příležitost vykonávat dobrovolnou činnost na šest domů staví. K dispozici je již vyjádřil zájem ze strany místních organizací, včetně skupin mládeže, kostelů a škol zapojit mladé lidi do výrobních činností, které posilují jejich komunity. Každá regionální Habitat for Humanity kancelář spolupracuje s místními partnery identifikovat celkem 600 zranitelné mladé lidi k účasti na místních domů stavební činnost.

Všechny mládeže vybrána k účasti na tomto projektu vykazují prokazatelně ochotu zlepšit své komunity. Tuto příležitost podílet se na místní staví nejen dává studentům produktivní úkol, ale také učí je neocenitelné vůdčí schopnosti a týmovou práci.